Визначення інвентаризаційної вартості об’єктів нерухомості

Інвентаризаційна вартість – це ціна нерухомого об`єкта з урахуванням вартості його відновлення, тобто ступінь зносу плюс ціни на будматеріали і необхідні роботи.Ця цифра враховує також площу квартири, перелік наявних комунальних зручностей, рік зведення будівлі, тощо.
Інвентаризаційна – це вартість об’єкта нерухомості з урахуванням його зносу. Її коефіцієнт не впливає на укладення угоди купівлі-продажу нерухомості.

Інвентаризаційна вартість об’єктів нерухомого майна в обов’язковому порядку застосовується при оподаткуванні нерухомого майна фізичних і юридичних осіб, визначенні збитку внаслідок пожежі, надзвичайних подій і стихійних лих, реєстрації прав на нерухоме майно й угод з ним, оформленні угод з нерухомістю (договори купівлі-продажу, дарування, міни) спадщини, шлюбних контрактів, приватизації нерухомості, визнання нерухомих речей безхазяйними, прийняття судових рішень, і в інших випадках, установлених законодавством.
Важливо:
В деяких випадках, при проведенні судових будівельно-технічних та оціночно-будівельних експертиз, за завданням суду або у разі зміни розміру частки співвласника (за результатами проведеного дослідження), потребується розрахунок вартості грошової компенсації співвласнику частка якого зменшилася. Згідно до методик проведення зазначених видів судових експертиз, для визначення розміру дійсної (ринкової) вартості грошової компенсації, потребується інвентаризаційна вартість будівель та споруд, що розташовані за адресою об’єкта нерухомості, як початкові вихідні дані для подальшого розрахунку дійсної вартості окремо кожної будівлі та споруди, що в свою чергу дозволяє достовірно визначити на час проведення експертизи розмір необхідної грошової компенсації.